Žaidimo režimai

(paveikslėlis iš City of Arches, vartotojų tekstūrų paketas)

Seniausias, tačiau ir po tiek laiko ne mažiau populiarus, žaidimo režimas. Jo pagrindas – nesibaigiantys blokų ir daiktų ištekliai bei skraidymo galimybė. Pasinaudojant šiais dalykais milžiniški pastatai ir struktūros įmanomi be ilgo ir sunkaus darbo renkant medžiagas, tačiau vis dar reikalingas kruopštus ir atsakingas darbas vienam ar grupėje.

Egzistuoja daug Minecraft serverių, kurie naudoja šį žaidimo režimą. Jie – vieta panaudoti blokus kūrybingais ir ne visada praktiškais būdais.
Blokai kasami kaip mat, tam nereikalingi įrankiai.
Inventorius atidaromas (jei nepakeista) [e] klavišu, iš čia galima pasiimti reikiamas medžiagas.
Skraidyti galima dukart paspaudus tarpo klavišą. Tokiu atveju tarpu kylama o shift klavišu – leidžiamasi.
Nereikia rūpintis dėl gyvybės ar alkio, nes šie dalykai kūrybiniame režime neegzistuoja.
Komanda persijungimui į kūrybinį režimą (kai įgalintos komandos) – /gamemode 1 arba /gamemode creative

Išlikimo režimas labiausia žinomas tarp Minecraft žaidėjų. Būtent jis siejamas su košmariškais potyriais ir natūralesniu gyvenimu serveriuose. Šiame žaidimo režime tenka viską nuo medžio kirtimo rąstams ir kasyklų deimantams reikia pasidaryti pačiam. Labai svarbus yra daiktų gaminimas (angl. crafting). Jis leidžia sukurti beveik bet kurį natūraliai nesutinkamą bloką (apie gaminimo receptus daugiau galite rasti skiltyje naudinga informacija, gidai -> gaminimo receptai). Ne mažiau svarbu yra nuolat likti akylam, nes už kiekvieno kampo gali tykoti žaidimo pasaulio monstrai – zombiai, pasalūnai (angl. creepers), skeletai ir kiti.

Blokai kasami tam skirtais įrankiais, ne visi gali būti paimami plika ranka.
Inventorius didesnis, čia laikomi visi surinkti daiktai, taip pat yra 2×2 mini darbastalis paprastesniems daiktams gaminti.
Reikia nuolat sekti savo gyvybės bei alkio lygius, prižiūrėti šarvus, ginklus.
Galimi trys lygiai – lengvas, normalus ir sudėtingas.
Norint atsipūsti galima pasirinkti taikųjį lygį, kuriame monstrai dingsta.
Komanda persijungimui į kūrybinį režimą (kai įgalintos komandos) – /gamemode 0 arba /gamemode survival

Palyginti neseniai atsiradęs režimas skirtas žmonėms, norintiems sunkesnio ir įtemptesnio žaidimo. Pasaulis yra užrakintas sudėtingąjame lygyje, tačiau tai ne viskas. Šiame pasaulyje gyvenama tik kartą – mirus vietoj mygtuko „prisikelti“ sutiksite mygtuką „ištrinti pasaulį“. Taip, pats žaidimas priverčia jus paspausti tą lemtingąjį mygtuką. Žaidimas ne toks pat, kai visas pasaulis gali dingti dėl vienos klaidos ar neatidumo akimirkos.

Šiame žaidimo režime patariama stengtis kuo geriau apšviesti savo namus ir jų aplinką, visada prižiūrėti savo šarvus ir nuolat turėti maisto atsargų ar gydančių eilsirų – nežinia, kada žaidimo vingiai gali įsprausti į kampą. Būtent tada papildomas pasiruošimas tampa išsigelbėjimu nuo neišvengiamos mirties.

Tai režimas – kuris vis dar planavimo stadijoje. Šis režimas skirtas vartotojų sukurtiems pasauliams, kuriuose – įvairios užduotys ir paslaptys. Savaime suprantama, kad kūrėjai nenori, jog išnarstytumėte pasaulį  kaip panorėję, todėl sukuria taisykles, tačiau jos nėra lanksčios ir gali lengvai būti apeitos. Kūrybinis režimas leis kūrėjams limituoti galimų naikinti blokų sąrašą, todėl teks kliautis randamais daiktais ir užuominomis. Galimas daiktas, jog šis režimas vėliau turės dar daugiau funkcijų.

1.3 versijoje pateikiamas naujas blokas, kuris, pasinaudojus raudonakmenio schemomis, gali vykdyti komandas. Pavyzdžiui: vartotojui užlipus ant atitinkamos slėgio plokštės jam duoti patirties taškų ar perkelti jį į kitą vietą. Šis blokas yra skirtas būtent nuotykių režimui ir jo nebus galima sukurti ant darbastalio.

Klasikinis Minecraft – idėja, pritraukti naujiems žaidėjams. Jis yra visiškai nemokamas, netgi be registracijos (http://www.minecraft.net/classic/play), tačiau yra labai pasenęs. Jis panašus į kūrybinį režimą naujausioje versijoje, tačiau trūksta daug dalykų ir nėra jokių padarų. Tai vienas būdų išbandyti Minecraft, kitas – demo režimas, apie kurį daugiau rasite naudingoje informacijoje viršuje.

Kopijuoti be E7 administracijos leidimo griežtai draudžiama !