Žaidimo dimensijos

Tikrasis pasaulis (the overworld) Minecraft žaidimo pasaulis būtų nykus ir neįdomus be skirtingų jo regionų. […]

Tikrasis pasaulis (the overworld)
Minecraft žaidimo pasaulis būtų nykus ir neįdomus be skirtingų jo regionų. Po 1.8 beta atnaujinimo pasaulis buvo praturtintas naujais biomais, kurie suteikia daugiau dinamiškumo žaidimui bei skirtingas aplinkas įsikūrimui. Kiekvienas biomas turi skirtingas savybes bei medžiagas, atsirandančias juose. Šis nedidelis gidas padės jums susiorientuoti biomuose ir lengviau atrasti taip ieškomą gyvūną ar daiktą.(paveikslėliai iš MinecraftWiki)

Miškas

Biomas su pakankamai lygiu reljefu, aukšta žole ir medžiais. Čia rasite ąžuolus ir beržus. Taip pat tarp aukštos žolės galima pastebėti pienių ir rožių plotelių.

Dykuma

Daugiausia susideda iš smėlio ir smiltainio. Čia galima atrasti kaktusus ir negyvus krūmus. Įdomus faktas, nors ir visame pasaulyje lyja, čia lietus nekrenta, nors dangus patamsėja. Šiame biome galima atrasti cukranendrių, augančių nedidelėse oazėse. Šiame biome galite rasti smiltainio kaimus ir dykumų šventyklas.

Lygumos

Didelė tikimybė, kad šiame biome rasite įprastą kaimą. Būdingi dideli lygūs plotai, vos keli medžiai ir daug aukštos žolės, tarp kurios nedideli vandens ploteliai.

Pelkės

Tik šiame biome sutiksite vijoklius ir lelijų lapus. Vanduo čia tamsesnis, o tarp medžių auga ploteliai grybų. Pelkėse daug pakankamai seklių vandens plotų, iš kurių patogu kasti smėlį ir molį.

 

Džiunglės

Tai biomas, pasižymintis ypač aukštais medžiais ir neįprastu reljefu – visa žemė nuklota lapais. Tik čia auga kakavmedžiai, ant kurių galima rasti kakavos vaisių. Čia taip pat rasite nedidelius vandens plotelius. Galite tikėtis mažesnio priešų kiekio, nes jie negali atsirasti ant lapų.
Šiame biome rasite džiunglių šventyklas su paspęstais spąstais ir lobiais.

 

Tundra

Tundra yra lygus biomas su sniego klodu. Čia lietų pakeičia sniegas o visas vanduo, turintis kontaktą su dangumi, virsta ledu. Nors cukranendrės čia ir auga, jos greitai dingsta, nes negali išgyventi be vandens, kuris užšąla.

Taiga

Šiame biome atrasite egles. Čia taip pat lietų pakeičia sniegas, tačiau reljefas dinamiškesnis.

Didieji kalnai

Tai biomas pasižymintis ypač aukštais kalnynais. Čia nedaug medžių ir žolės. Tai vienintelis biomas, kuriame galėsite rasti smaragdo rūdos (tačiau jo paieškos beveik bevertės – verčiau prekiauti su kaimiečiais ir užsidirbti taip).

Vandenynas

Čia galima rasti didelius, gilius vandens plotus. Vietos, kuriose kiti biomai liečiasi su vandenynu yra generuojamos kaip palūdymiai su smėlio sluoksniu. Turint tinkamą įrangą vandenynas yra puikus molio ir smėlio šaltinis.

Grybų salos

Tai ypatingas biomas, nepanašus į kitus. Vietoj medžių čia auga didieji grybai, žemė nuklota grybiena (kurią kaip žolę galima pasiimti su Kruopštumu ir persodinti kitur). Čia rasite grybakarvę.

 

Trumpai apie gyvūnus:
• Visuose biomuose, išskyrus grybų salas ir vandenyną, rasite vištas, karves, kiaules, avis ir kalmarus (vandenyje).
• Teks visur saugotis zombių, pabaigažmogių, pasalūnų, skeletų ir vorų.
• Grybų salose rasite tik grybakarves (piktieji padarai čia neatsiranda).
• Vandenynų salose nerasite taikiųjų padarų.
• Žvyninukus rasite tik tvirtovėse, o urvinius vorus – natūraliose kasyklose.
• Laukines kates sutiksite tik džiunglėse.
• Vilkus rasite tik miškuose, taigoje ir tundroje.

Struktūros įprastąjame pasaulyje:

Kaimas
Tai namų kompleksas sujungtas žvyro takeliais. Juose gyvena kaimiečiai. Galima rasti pasėtų kviečių plotelių, skaldos pastatuose – skrynias su vertingais daiktais.

Kasyklos
Tai požeminė tunelių sistema. Joje yra medinių įtvirtinimų su deglais, grindimis eina bėgiai. Galima rasti skrynių su įrankiais. Tai vienintelė vieta rasti arbūzų sėkloms. Čia galima rasti urvinių vorų irštvas.

Tvirtovė

Egzistuoja tik trys per pasaulį, jos sudarytos iš trijų tipų akmens plytų, yra skirtingi elementai – bibliotekos, fontano kambariai, kalėjimai, taip pat čia galima rasti Pabaigos portalą, kuris aktyvuojamas užpildžius trūkstamas vietas Pabaigos akimis (gaminamomis iš Pabaigos perlo ir liepsnos pudros).

Be pagrindinio pasaulio dar egzistuoja dvi dimensijos:

Požeminiai kalėjimai

Tai struktūros randamos po žeme. Sudarytos iš akmens skaldos ir samatono akmens jos laiko monstrų narvus. Iš jų gali būti kuriami zombiai, skeletai arba vorai (aiškiai matoma iš viduje besisukančio modelio, bet dar aiškiau matoma atradus pilną padarų kambarį). Čia yra skrynios, kuriose galima rasti balnų, kviečių, metalo ir kitų daiktų parenkamų atsitiktinai.

Minecraft pasaulis taip pat turi daug įvairių geologinių struktūrų – tai kalvos, tarpekliai (randami ir visiškai po žeme), paplūdymiai, medžiai, augalai, ežerai, upės ir kiti.

Požemių pasaulis (the nether)

Čia galite patekti pasistatę portalą iš obsidiano. Kaip tai padaryti galite pamatyti šiame paveikslėlyje

(kairysis – pilnas (14 obisidiano blokų), dešinysis – kompaktiškas (tik 10 obisidiano blokų)

Padegus tuščią rėmo vidų su titnagu ir geležimi ir atsistojus viduje po akimirkos atsidursite tamsiame lavos ir pavojingųjų šmėklų pasaulyje. Požemiai – vienintelė vieta, kurioje natūraliai rasite šviesakmenį, Požemių akmenį, sielų smėlį. Taip pat čia atrasite požemių tvirtoves pastatytas iš Požemių akmens plytų, Požemių akmens tvorų.

Šis biomas labai pavojingas, nes visur telkšo milžiniški lavos ežerai, pilna staigių skardžių ir platformų išsikišančių virš lavos. Čia rasite zombius kiauliažmogius, šmėklas, magmos kubus. Požemių tvirtovėse rasite liepsnų narvus.

Šis biomas žaidimo kode dar vadinamas pragaru

 

Patarimai: visada turėkite pasiruošę titnagą su geležimi, nes šmėklų leidžiami ugnies kamuoliai gali užgesinti jūsų portalą. Galite jį apstatyti skaldos ar akmens nameliu, tada šmėklų ugnies kamuoliai negalės pasiekti portalo ir nepragriaus namelio sienų. Vandens šioje dimensijoje padėti negalite todėl turėkite atsparumo ugniai eliksyrų. Užsidegę degsite ilgiau, todėl gali praversti pigusis auksinis obuolys (obuolys apsuptas aukso grynuoliais) arba brangusis (apsuptas aukso blokais, senasis receptas), nes pirmasis turi regeneracijos savybę, antrasis stipresnės regeneracijos ir atsparumo ugniai.

Pabaiga

Ši dimensija susidaro iš nedidelės kabančios ore salos padarytos iš Pabaigos akmens ir obsidiano stulpų su Pabaigos kristalais ant jų. Aplinkui skraido Pabaigos drakonas, ant salos jūsų laukia armija pabaigažmogių. Ši dimensija buvo sukurta norint Minecraft suteikti žaidimo pabaigą.

Drakoną užmušti galima pirmiausia sunaikinant visus Pabaigos kristalus (strėlėmis), o tada nušauti jį patį. Tai padarius atsiranda portalas su Pabaigos drakono kiaušiniu. Įšokus į portalą galėsite perskaityti pabaigos istoriją ir titrus. Jiems pasibaigus atsidursite savo pasaulyje pradiniame atsiradimo taške (spawn point).

Dar kartą patekus į Pabaigą drakonas iš naujo neatsiranda (nebent naudojamos modifikacijos arba ištrinamas Pabaigos aplankas ten, kur išsaugotas pasaulis).

Retkarčiais dėl žaidimo klaidos gali atsirasti daugiau negu vienas drakonas.

Patarimai: turėkite pasiruošę pakankamai strėlių arba lanką su begalybe. Pravers batai su lengvu nusileidimu, jeigu drakonas jus nustumtų nuo bokšto. Nukritus nuo salos išsigelbėjimo nėra, nes nėra apatinio sluoksnio – iškrentate iš pasaulio. Taip pat pravers moliūgas, užsidėtas vietoj šalmo, nes taip pabagažmogiai nepuls jūsų jums į juos (netyčia) pažiūrėjus. Taip pat prieš keliaudami pasirūpinkite žemėmis/skalda, nes gali būti, jog atsirasite šalia salos ant obsidiano platformos ir negalėsite šuoliu jos pasiekti. Taip pat, jei atsirasite kambarėlyje apsuptame Pabaigos akmeniu kaskite viršun – atsidūrėte salos viduje.

Yra dar daug dalykų kuriuos galima sužinoti tyrinėjant pasaulį arba pasiskaitant MinecraftWiki (angliškai). Šis gidas nėra baigtinis, tačiau jis tikrai padės geriau susivokti pasaulyje ir pasiruošti iššūkiams.

Kopijuoti be E7 administracijos leidimo griežtai draudžiama !